Messi apo Ronaldo, Mbappe e mbyll debatin dhe tregon kush është lojtari më i mirë në botë

10/19/2021

Kylian Mbappe ka shpjeguar vendimin e tij për të lejuar Leo Messin të marrë penalltinë që ai fitoi gjatë ndeshjes kundër RB Leipzig. “Është normale. Është respekt. Kishte një penallti, e mori atë dhe shënoi. Ai është lojtari më i mirë në botë. Ai vjen në ekipin tonë, është një privilegj që vjen të luajë […]

Read More

‘Shkatron’ 5-0 Shakhtarin, Carlo Ancelotti ‘drridh’ me deklaratën pas ndeshjes

10/19/2021

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ishte i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij kundër Shakhtar Donetsk në Kiev, veçanërisht me tre lojtarët kryesor të mesfushës. Luka Modric, Toni Kroos dhe Casemiro e drejtuan lojën në mes të fushës dhe i dhanë Los Blancos bazën për të dominuar dhe drejtuar ndeshjen. “Ata të tre […]

Read More

VIDEO/MESSIIII… Nuk ishte vetëm panenka, mbreti i kësaj loje shënon edhe një tjetër gol të bukur

10/19/2021

Gjiganti francez ka arritur të barazojë gjithçka. Rezultati momental i ndeshjes mes PSG dhe Leipzigut është i barabartë 2-2 Ishte Leo Messi ai që shënoi në min e 67′ për të barazuar rezultatin. Tani Parisienët synojnë të rikthejnë rezultatin në favor të tyre.   VIDEO KËTU

Read More

VIDEO/ Për ata që nuk e panë, shikoni se çfarë çmendurie bën Leo Messi nga pika e bardhë

10/19/2021

Leo Messi nuk ka të ndalur. Ylli argjentinas ka shënuar golin e dytë personal për t’i dhënë epërsinë PSG-së ndaj Leipzigut 3-2 , shkruan lajmi.net. Messi filimisht shënoi në min e 67′, ndërsa tani realizoi në min e 74′ nga penalltia një ‘Panenka’ për të përmbysur epërsin e Leipzigut. 34-vjeçari siç duket më në fund […]

Read More

Simeone hik dhe nuk përshëndet, nuk do të besoni se çfarë tha Klopp pas ndeshjes

10/19/2021

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp hodhi poshtë reagimin e trajnerit të Atletico Madrid, Diego Simeone, pas ndeshjes së tyre të martën në Ligën e Kampionëve. Simeone refuzoi të shtrëngojë dorën e Kloppit pas fishkllimës së fundit dhe u nis menjëherë në tunel, përcjell 24shi. Por Klopp këmbëngul se ata të dy u kapën në nxehtësinë […]

Read More

VIDEO/ MESSIIIIIII, Penalti për PSG-në, nuk do të besoni se çfarë bëri Leo

10/19/2021

Leo Messi nuk ka të ndalur. Ylli argjentinas ka shënuar golin e dytë personal për t’i dhënë epërsinë PSG-së ndaj Leipzigut 3-2 , shkruan lajmi.net. Messi filimisht shënoi në min e 67′, ndërsa tani realizoi në min e 74′ nga penalltia një ‘Panenka’ për të përmbysur epërsin e Leipzigut. 34-vjeçari siç duket më në fund […]

Read More

Godet legjenda e futbollit Italian: ‘Ronaldo nuk është në mesin e top 5 futbollistëve më të mirë në histori’

10/19/2021

Ish-futbollisti italian ka zgjedhur pesë futbollistët më të mirë të gjitha kohërave. Antonio Cassano në një intervistë ka zbuluar pesë futbollistët më të mirë në histori të futbollit sipas tij, transmeton lajmi. Cassano ka injoruar tërësisht Cristiano Ronaldo duke thënë se ai nuk është as në mesin e top pesë futbollistëve më të mirë. “Jorge […]

Read More

Shikoni Atletico Madrid vs Liverpool – Drejtperdrejt LIVE dhe HD.

10/19/2021

Përballja më interesante e ditës së sotme (e martë) në rrethin e tretë të Ligës së Kampionëve do të jetë ajo mes Atletico Madridit dhe Liverpoolit. Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të luhet në stadiumin “Wanada Metropolitano”, e që dy skuadrat do t’i kërkojnë tre pikë, por edhe një barazim do të ishte […]

Read More

‘Tronditëse’ Bartomeu drridh Laportën, thotë se “do të kandidohem përsëri për Presidencën e Barcelonës”

10/19/2021

Në intervistën e tij të fundit të ndarë me Diaro AS, Josep Mario Bartomeu tha: “A dua një sfidë të veçantë Dua të kandidohem përsëri për president ”. Ky është një pretendim tronditës duke patur parasysh tërë atë që ndodhi para se ai të largohej nga posti, shkruan 24shi. Bartomeu ishte president i Barcelonës nga […]

Read More

LAMTUMIRË SOLSKJAER! Manchester United po e sjell në pankinë gjigandin e kësaj loje

10/19/2021

Menaxhmenti i Manchester United aktualisht dhe zyrtarisht po mbështet menaxherin Ole Giner Solskjr dhe nuk planifikon shkarkimin e tij, raporton gazetari i shquar Fabrizio Romano. POR Te Old Trafford shpresojnë se situata do të përmirësohet në javët e ardhshme dhe se “djajtë e kuq” do të fillojnë me rezultate pozitive. Sidoqoftë, nëse gjërat nuk ndryshojnë, […]

Read More