Dita e fundit e merkatos, ja disa nga transferat më të rëndësishëm deri tani

Kostas Mitroglou Marseille → Galatasaray https://twitter.com/GalatasaraySK/status/1090947491036573697 Geoffrey Bruma Wolfsburg → Schalke 04 https://twitter.com/s04_en/status/1090969222103158784 Miguel Almiron Atlanta United → Newcastle https://twitter.com/NUFC/status/1090980679742033920 Georges-Kévin N'Koudou Tottenham → Monako https://twitter.com/SpursOfficial/status/1090987161967570944 Aboubakar Kamara Fulham → Yeni Malatyaspor https://twitter.com/YMSkulubu/status/1090986103950184448 Antonio Barreca Torino → Newcastle https://twitter.com/NUFC/status/1090957906823036931 Denis Suarez Barcelona → Arsenal https://twitter.com/Arsenal/status/1090943408724762625 Sebastian Giovinco Toronto → Al-Hilal https://twitter.com/torontofc/status/1090812462792826880 Lisandro Lopez Genoa →...

Guardiolla kërcënon frikshëm Kloppin: “Mos u gëzoni shumë…”

Mancehster City ka pësuar humbje të papritur në kuadër të Ligë Premier, ku i ka mundësuar Liverpoolit të thelloj distancën mes tyre në renditjen tabelore. Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola këmbëngul se humbja kundër Newcastle Unitedit nuk i ka...

Zeneli: Kam gjak Kosove, jam i lumtur dhe krenar për vendin tim

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli tashmë e ka “harruar” kampionatin holandez dhe po e shijon aventurën e re në Francë me skuadrën e Reims. Mirëpo, pa marrë parasysh ku luan dhe ku gjendet, ai nuk e harron Kosovën...

Lamtumirë Barcelonë, ky është ekipi i ri i Rakitic

Chelsea po përgatitet për një ofertë për Ivan Rakitic të Barcelonës, raporton gazeta spanjolle Sport. Barcelona, pasi ka pranuar transferimin e Frenkie de Jong dhe me Adrien Rabiot që ka gjasa të largojë kroatin. Rakitiç, subjekt i “një oferte kolosale nga...

Milan zbulon një fakt tronditës për Piatek

Krzsystof Piatek shënoi dje dy gola kundër Napolit në San Siro për të dërguar AC Milan në gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Rossonerët nënshkruan sulmuesin për 35 milionë këtë muaj nga Genoa, por para se Leonardo të bënte këtë veprim,...

Milan transferon sulmuesin nga Franca

Sulmuesi Allan Saint-Maxim është fokusi i radhës për ta transferuar, i skuadrës së Milanit. Mirëpo ata do ta kenë të vështirë ta transferojnë sulmuesin e Nices para të enjtes. Sipas Milan Neës, kuqezinjtë e pëlqejnë Saint-Maximin “shumë” dhe janë gati për...

Piatek Show: Ky është vetëm fillimi

Milan është tashmë në dashuri. Piatek ka gjetur portën për të paren herë si një lojtar i Milanit kundër Napolit. Dhe 1-0 erdhi me goditjen e parë në gol. "Thashë se isha gati". Ai ishte një nga protagonistët e mëdhenj të...

Merkato: Arsenal tradhëton Perisicin

Arsenali paraqiti një ofertë neto prej 7 milionë eurosh për Perisic, por kërkoi që kroati të huazohet thatë nga Inter i cili u përgjigje me JO. Në verë do të jetë revolucion. I joshur dhe i braktisur. Ivan Perisic, nëse...

Christensen të kthehet në bundesligë… Ja kush po e blen

Pasi Sarri mori Chelsean.. dy lojtaret e mbrojtjes janë Rudiger dhe Luiz. Christensen nuk mundet të gjen dot vend në këtë sezon pas një sezone të mrekullueshme vitin e kaluar. Si duket Danezi ka kërkuar të jet i transferuar. Borussia Dortmund është...

Lëndohet Neymar… Ja sa do të mungon

Neymar do të duhet të qëndrojë jashtë fushës së gjelbërt 10 javësh për një frakturë të metatarsalit të pestë:lajm i rëndë për PSG, e cila humbë brazilianin për raundet e eliminimit të Ligës së Kampionëve. lajm i randë ky për...