Home Futboll

Futboll

BOOOOMBE! ‘Drridhi’ EURO 2020, Insigne do të largohet nga Napoli edhe atë pa asnjë...

Lorenzo Insigne tashmë ka vendosur që këtë verë do të largohet me parametra 0 nga skuadra e Napolit dhe pse presidenti Aurelio De Laurentiis po mundohet që të parandalojë një gjë të tillë. Kur të gjithë prisnin Milanin ose Interin...

E BUJSHME! Ylli i Barcelonës refuzon Arsenalin dhe Bayernin e Mynihut: “Dua qëndrimin te...

Sergino Dest ka refuzuar Arsenalin dhe Bayern Munichun në favor qëndrimit te Barcelona - raporton ESPN. Monaco gjithashtu bëri një qasje për 20-vjeçarin, por ai dhe Barca të dy i hodhën poshtë ofertat e të tre klubeve të cilët treguan...

MERR FUND TELENOVELA! Tani më ska dyshime, nga sezoni i ardhshëm Haaland e vesh...

Erling Halaand do të qëndrojë te Borussia e Dortmundit të paktën edhe për një sezon tjetër. Pasi vetë lojtari deklaroi që ka edhe 3 vite kontratë me verdhezinjtë, dhe më pas edhe drejtori sportiv Kehl mohoi zërat për një largim...

DRRIDHET GJITHÇKA! Interi i habitur, vjen oferta ‘stratosferike’… Lukaku drejt gjigandit Evropian

Chelsea kërkon një qendërsulmues me patjetër. Bisedimet me Erlling Haaland kanë ngecur dhe drejtuesit e kampionëve të Europës po kërkojnë për një tjetër alternativë. Ata kanë zgjedhur Romelu Lukakun. Ish-sulmuesi i bluve po shkëlqen me Interin dhe siç bën me...

PO NDODH ÇMENDURIA: Transferimi senzacional?? Pogba Liverpool vjen lajmi “BOMBE”

Agjenti Mino Raiola i ka propozuar në mënyrë sensacionale mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba, rivalëve të hidhur Liverpool, është zbuluar. Le 10 Sport thotë se duke përdorur nevojën e Liverpool për të gjetur një zëvendësues për Gini Wijnaldum, pas...

ZYRTARE: Ancelotti bën edhe një nënshkrim, ylli i madh Madrilen nënshkruan kontratë të re

Dani Carvajal ishte një nga çështjet e nxehta për Real Madrid, për shkak se kontrata e tij përfundonte në verën e vitit të ardhshëm, duke vënë në rrezik një përsëritje të rastit të Varane. Por nuk ka ndodhur kështu dhe...

Ancelotti merr vendimin e MADH! Isco do të largohet, ja kush po e rrëmben...

Real Madridi ka vendosur që ta shesin lojtarin e tyre, Iscon. Kontrata e lojtarit I përfundon në vitin 2022 dhe “madrilenët”, nuk dëshirojnë që mbrojtësi të largohet falas vitin e ardhshëm. Sipas “Mundo Deportivo”, “Los Blancos”, po mendojnë të fitojnë mes...

BOOOOM! Java e ardhshme vendimtare, Vedat Muriqi po transferohet aty ku nuk e...

Vedat Muriqi është afër një rikthimi tek Fenerbahçe. Sipas “Fotomaç”, Vedat Muriqi është shumë afër rikthimit tek Fenerbahce, transmeton lajmi.net. Artikulli sugjeron që ardhja e Maurizio Sarrit e ka vështirësuar të ardhmen e Muriqit në Romë dhe kjo do të ndikojë...

E PAPRITUR: Sapo erdhi te Chelsea, Ziyech po largohet dhe po transferohet tek gjigantët...

Mediat italiane raportojnë se objektivi kryesor i Milanit këtë verë është ylli i Chelsea, Hakim Ziyech. Ziyech arriti në Chelsea verën e kaluar si një përforcim i madh nga Ajax, por ai nuk arriti të tregojë cilësitë e tij, dhe...

BËHET NAMI/ Chiesa është i paaritshëm, Liverpool tani po e transferon yllin 30 milionësh

Merkato është futur në fazën e saj më të nxehtë. Liverpool ofroi 100 milion euro për Federico Chiesa pak ditë më parë, por Juventusi refuzoi propozimin e “The Reds”. Klubi anglez ka kaluar në planin B, që është Adama Traore....

LATEST