Home Futboll

Futboll

GODITJA SURPRIZË: Kepa te gjiganti italian për ‘vetëm’10 milionë euro

Kepa Arrizabalaga në Serie A! Portieri i Chelsea, Kep Arrizabalaga pritet të largohet nga Stamford Bridge këtë verë, pasiqë e ka humbur vendin e titullarit. Kepa erdhi te Chelsea si transferim i madh dhe në sezonin e tij të parë bëri...

E BUJSHME! Mbaron dashuria me Lazion, ‘bomberi’ Kosovar Muriqi po transferohet aty ku nuk...

Kthimi i mundshëm te Fenerbahce për Vedat Muriqi. Kjo raportohet nga Fanatik, një media turke që ndjek nga afër çështjet e klubit të Stambollit, sipas të cilës sulmuesi shqiptar, i mbyllur nga Immobile dhe Caicedo – gjithashtu duke marrë...

KREJTËSISHT E PAPRITUR: Koeman ka vendosur: Refuzon dy super përforcime te Barcelona, tifozët të...

Ronald Koeman i Barcelonës iu dhanë çelsat e klubit për herë të dytë këtë sezonë. Atij iu dha "vota e besimit"nga Laporta pas një sezoni të parë interesant dhe të trazuar. Si pjesë e votës së dytë të besimit,...

Real Madrid përgadit gotijen e çmendur… Alaba nuk është e tëra, Ancelotti po e...

Real Madrid po tregon interes serioz për mesfushorin e Bayern Munich dhe lojtarin e kombëtares gjermane Leon Gorecka. Gorecka ka një kontratë me Bayern deri në vitin 2022 dhe ka hyrë në vitin e fundit të kontratës, dhe të dy...

E KONFIRMON DREJTORI I SASSUOLOS… Ska më dyshime, nga sezoni i ardhshëm Locatelli luan...

Mesfushori Manuel Locatelli duket se do të transferohet tek Juventusi. Locatelli është i interesuar të vazhdojë karrierën te Juventusi, transmeton lajmi.net. Një gjë të tillë e ka konfrimuar edhe vetë drejtori i Sassuolos Giovanni Carnevali në një intervistë për Sky Sport. “Nesër...

BOMBA E MËNGJESIT: Nëse kishte dyshime tanimë ska, Messi nga sezoni i ardhshëm e...

Lionel Messi do të rinovojë kontratën e tij me Barcelonën. Sipas asaj që raporton “SPORT”, ylli argjentinas ka arritur akordin me katalanasit për ku është dhe një detaj i rëndësishëm që bën pjesë në të. Numri 10 i blaugranave do...

LAJMI BOBME! Lamtumirë Real Madrid, Isco po transferohet tek gjigandët e Evropës

Real Madrid ka vendosur: Isco është në merkato. Mundo Deportivo shkruan dhe shpjegon se si kjo mund të jetë vera e shitjes së andaluzianit, kontrata e të cilit skadon vitin e ardhshëm, në qershor 2022. 29-vjeçari, i kthyer nga disa...

ÇFARË GODITJE ZVICRA! Pas lamtumirës së Petkovic, ky do të jetë “super” trajneri i...

Trajneri me përvojë francez Arsene Wenger është një nga kandidatët kryesor për trajnerin e ri të Zvicrës pasi Vladimir Petkoviç u largua nga pozita dhe u ul në stolin e Bordos. Siç raporton "RMC Sport", duke cituar burime zvicerane, Wenger...

BOOOOMBASTIKE! RIKTHEHET WENGER, Po e merr drejtimin e Kombëtarës së madhe

Trajneri me përvojë francez Arsene Wenger është një nga kandidatët kryesor për trajnerin e ri të Zvicrës pasi Vladimir Petkoviç u largua nga pozita dhe u ul në stolin e Bordos. Siç raporton "RMC Sport", duke cituar burime zvicerane, Wenger...

BOOOOMBE! ‘Drridhi’ EURO 2020, Insigne do të largohet nga Napoli edhe atë pa asnjë...

Lorenzo Insigne tashmë ka vendosur që këtë verë do të largohet me parametra 0 nga skuadra e Napolit dhe pse presidenti Aurelio De Laurentiis po mundohet që të parandalojë një gjë të tillë. Kur të gjithë prisnin Milanin ose Interin...

LATEST