Home Futboll

Futboll

Gjesti i madh i Xherdan Shaqirit për vogëlushin e shtrirë në spital

Xherdan Shaqiri i ka dërguar një mesazh të vogël për ditëlindjen e një fëmije tifoz të Liverpoolit, të shtrirë në spital. Oliver është në spital që prej datës 2 tetor për shkak të problemeve me shtyllën kurrizore. Si tifoz i...

VIDEO: MBYLLENI GOJËN: Granit Xhaka në ‘përballje të zemëruar’ me tifozët e Arsenalit pas...

Mbështetësit e Arsenalit u kthyen kundër Zvicëranit Shqipëtar, kur ai çonte makinën për në shtëpi pas humbjes së të premtes. Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, u tha tifozëve të 'mbyllin gojën' pasi u përballën kur mesfushori ishte duke vozitur për...

Milan po e transferon ish ‘snaiperstin’ e Barcelonës

Watford njoftohet se i ka dhënë ultimatum Milanit të paguajë 25 milionë euro plus bonuse për Gerard Deulofeu deri të martën ose në të kundërtën do të humbasin atë. Sipas Gianluca Di Marzio, Watford nuk janë të interesuar të huazojnë...

Vjen lajmi “bombë”, ja ku po transferohet Depay

Memphis Depay, ka lënë derën hapur për një lëvizje të ardhshme në Manchester City ose Chelsea. Ish-mesfushori i Manchester United dëshiron të largohet nga Lyon e të luajë në ligat e një nga më të mirat në Evropë përcjell ORAinfo.   Ai...

Zyrtare: PSG përsëri “vjedh” një lojtar për €45, në këtë rast i ja mer...

Paris Saint-Germain ka fituar ndeshjen jashtë fushës së gjelbërt me Chelsean, për të marrë Leandro Paredes nga Zenit St Petersburg, të cilin e ligh me një marrëveshje deri në vitin 2023. Në Stamford Bridge nuk ishin të gatshëm që ta...

Zyrtare: Juventusi me përforcimin e vetëm këtë Janar

Juventusi ka nënshkruar zyrtarisht mbrojtësin Martin Caceres nga Lazio në një marrëveshje deri në fund të sezonit. Një deklaratë e lëshuar nga Juventusi konfirmon se ata kanë paguar €600,000 për të marrë Caceres në 'bazë të përkohshme' deri më 30...

Manchester United i gatshëm të bëjë çmos (€100M) për të sjellë këtë lojtar

Menaxhmenti i Manchester United është i gatshëm të bëjë gjithçka që mundet për të marrë Kalidou Koulibaly nga Napoli këtë verë. Koulibaly ka qenë zgjedhja e parë për klubin që nga vera e kaluar dhe është ende edhe këtë vit,...

Alvaro Morata me një deklaratë që nuk do ti pëlqen tifozëve të Realit

Alvaro Morata: "Kam ëndërruar të luaj për Atletico Madrid që kur isha fëmijë dhe mblidhja topa për ekipin" Spanjolli është kthyer në klubin e kryeqytetit të Spanjës duke nënshkruar një kontratë huazimi prej 18 muajsh nga Chelsea, i cili e...

Po përgaditet nje super shkëmbim mes Arsenalit dhe Interit

Interi dhe Arsenali po përgadisin një super shkëmbim, Arsenal don Kroatin Ivan Perisic dhe ofron Ozilin për të. Arsenali i ofron Interit Ozilin në shkëmbim për Perisic ... por do të duhet edhe të paguajë 175 mijë funta në javë...

Zyrtare: Benatia refuzoi Arsenalin per të shkuar tek…

Mehdi Benatia përshëndet Juventusin pas dy vjet e gjysëm: mbrojtësi maroken zyrtarisht është një lojtar i ekipit të Al Duhail në Katar. Aventura e Mehdi Benatia në Juventus mbyllet pas dy e gjysem sezoneve: mbrojtësi qendror maroken fluturon në Katar...

LATEST