Home Futboll

Futboll

‘BOMBASTIKE’ E KRYER?? Milani drridh Real Madrid, Maldini bën namin, jo një po dy...

Milan thuhet se është afër arritjes së një marrëveshje me Real Madrid rreth një huazimi të ri të Brahim Diaz, por Álvaro Odriozola është gjithashtu në radarët e Rossonerëve. Sipas Il Corriere dello Sport, Milani është në bisedime me Real...

E BUJSHME! Leicester City surprizon Barcelonën, po ja rrëmben super yllin e skuadrës

Philippe Coutinho festoi 29 vjetorin e tij këtë të shtunë, duke pritur të përcaktojë të ardhmen e tij me FC Barcelona. Mesfushori është ende në Brazil duke u rikuperuar nga operacioni që iu nënshtrua në fillim të Prillit për...

ZYRTARIZIMI SHUMË AFËR! Godet Barça transferon yllin e madh të EURO 2020

Sulmuesi i Lyon ka kohë që është vënë në radarët e trajnerit Ronald Koeman. Memphis Depay do të zyrtarizohet si sulmuesi i ri i Barcelonës gjatë javës së ardhshme, raporton SPORT. Ai do të transferohet me parametra 0 mirëpo paga e...

BOOOM! E PAPRITUR, Arrihet marrëveshja, Barça bën largimin e parë të madh, ylli drejt...

Barcelona dhe AC Milan thuhet se kanë arritur një marrëveshje transferimi mbi mbrojtësin Junior Firpo. Të dy klubet kanë qenë në bisedime mbi një marrëveshje për ish-mbrojtësin e Real Betis që nga fundi i sezonit 2020/21 por deri tani ekipet...

PËR TURP! “Të q*** mamanë shqiptare“ Pasi shënoi golin Arnautoviq shanë shqiptarin në Euro...

Marko Arnautoviç shënoi golin e 3-të që mbylli takimin kundër Maqedonisë së Veriut. Por në vend që këtë moment ta shijonte duke festuar, sulmuesi austriak me origjinë serbe zgjedh të shpërthejë nga nervat e tij, derisa Alaba shkon dhe i...

VIDEO/ OBOOOBOOO! Goli më i bukur në Europian deri tani, shikoni çmendurinë e ukrainasit!...

Ukraina ka ngushtuar rezultatin në 2-1 në përballjen ndaj Holandës e vlefshme për Grupin C në “Euro2020”. Në minutën e 75’ ishte sulmuesi ukrainas, Andriy Yarmolenko i cili në mënyrë spektakolare e ndali topin në rrjetë, shkruan SYRI.net. Sfida u zhvillua...

TRADHËTIA E MADHE! Icardi po e përgadit edhe një tradhëti të madhe, po transferohet...

Në Milano është shumë pranë të ndodhë një tradhti e madhe sa i përket skuadrës së Interit. Kjo për faktin që Mauro Icardi po mendon rikthimin në Itali dhe është pikërisht skuadra e Milanit ku ai po pret të rikthehet. Siç...

Francesko Totti e mbyll debatin… Zbulon se cilat skuadra do të përballën në Finalen...

Francesco Totti nuk ndalet kurrë. Pas udhëtimit në Holandë, ku u takua me mikun e tij Seedorf, dhe angazhimit gjatë ceremonisë së hapjes së Euro 2020, ish-kapiteni i Romës vazhdon turneun e tij europian. Ndalesa e radhës ishte në...

E PAPRITUR/ Po rikthehet Andrea Pirlo, skuadra e madhe e Serie A i jep...

Andrea Pirlo po mendon të kthehet menjëherë në lojë pas lamtumirës prej Juventus. Fitues i Kupës së Italisë dhe Superkupës me Zonjën e Vjetër, “Maestro” Pirlo, mund të ketë një shans të dytë në Serinë A. Sipas Il Secolo XIX, trajneri...

VIDEO/ HAHAHA Çfarë goli Maqedonia, Pandev shënon golin më me fat në historinë e...

Maqedonia e Veriut ka barazuar rezultatin në 1:1 rezultatin kundër Austrisë, në ndeshjen hapëse të Grupit C, që po zhvillohet momentalisht në Bukuresht. Goran Pandev shënoi për 1-1 në minutën e 29-të. Sulmuesi 38-vjeçar u fut në historinë e Maqedonisë...

LATEST

error: Content is protected !!