Home Boks & MMA

Boks & MMA

Joshua pranon mega – ofertë për përballjen me Fury , gjithçka bëhet në Arabinë...

Meçi mes dy gjigantëve britanikë të boksit është shumë afër. Kampionët e boksit, Anthony Joshua dhe Tyson Fury, janë më afër se kurrë që të përballen me njëri tjetrin. Fury sot ka fituar titullin e WBC duke mposhtur Deontay Wilderin, duke...

ÇMENDURI!! Ja sa para fituan Joshua dhe Ruiz pas rimeçit…

Anthony Joshua gëzoi hakmarrje, u shpall kampione bote për herë të dytë dhe fitoi gati pesëfish më shumë të holla, pasi e rrahu Andy Ruizin në rimeçin e së shtunës në Arabinë Saudite. Joshua e mposhti bindshëm me poenta pas...

Joshua shpalos një sekret të rëndësishëm para meçit me Ruiz!!!

Në prill të vitit 2017, Anthony Joshua triumfoi ndaj Wladimir Klitschko në duelin që u ndal në raundin e 11-të në Wembley të Londrës dhe në këtë mënyrë e dërgoi ukrainasin e famshëm në pension. Mirëpo, kundërshtari i tij i...

Ja kur do të zhvillohet super meçi Deontay Wilder – Anthony Joshua

Kampioni i WBC në peshën e rëndë, Deontay Wilder ka në mendje dy duelet e tij të ardhshme. Wilder ka mbrojtur titullin e tij të kampionit në WBC, pasi ka mposhtur Luis Ortizin me K.O në raundin e shtatë, raporton...

VIDEO/ Ai Momenti kur Wilder i jep Knockout Ortizit

Wilder mbetet i pamposhtur! 42 ndeshje dhe 41 fitore me një barazim. Ndiqni më poshtë momentin kur Wilder i jep Knockout Ortizit https://twitter.com/RingGangTV/status/1198490075987894272

Habit Khabib: Ja kur do të zhvillohet revanshi me McGregor

Nga Moska, ku mori pjesë në eventin që UFC-ja zhvilloi aty ditën e shtunë, Khabib Nurmagomedov, kampioni i botës në peshën e lehtë, foli për të ardhmen e tij. ai u shpreh se kur mund të rikthehet në kafaz...

Boksi në zi, vd es pas një nokauti brutal bokseri amerikan

Boksieri amerikan Patrick Day ka vde kur të mërkurën në Chicago shkaku i një lëndimi traumatik në tru, të cilin e pësoi gjatë ndeshjes së tij të fundit, raporton Reuters. Të shtunën Day ishte nokautuar në raundin e dhjetë nga...

Joshua apo Ruiz? Wilderi zbulon se me kë do të përballet

Boksieri amerikan Deontay Wilder, kampion bote në peshën e rëndë në kategorinë WBC, do të duelojë më 23 nëntor ndaj Luis Ortiz. Gjithsesi, ai është sy e veshë nga dueli që do të zhvillohet dy javë më vonë në Abu Dhabi,...

Vr asja e bokserit shqiptar, dalin detaje të tmerrshme si ndodhi ngjarja

Një bokser shqiptar është gjetur pa shenja jete. Boxeri amator shqiptar Ismail P. 27-vjeçar është gjetur i vd ekur në një pyll në Dolauer Heide në Gjermani. Trupi i tij ishte gjetur i ther rur dhe me plag ë nga...

Florian Marku i pandalshëm, e mposht edhe bokserin çek

Florian Marku ka fituar në meçin e boksit të zhvilluar dje mbrëma në Londër në 02 Arena. Boksieri shqiptar mundi me vendim unanim të gjyqtarëve boksierin çek Miroslav Serban. Para ndeshjes, Marku ishte takuar edhe me ish-kampionin e peshave të rënda,...

MOST VIEWED