Author: admin

VIDEO/ A e patë? Gafa e pabesueshme e De Gea-s, ja se çfarë goli shënoi Atalanta

11/03/2021

Atalanta kaloi në avantazh në minutën e 12-të të ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Manchester United, falë gafës së rëndë të portierit të Djajve të Kuq, David De Gee. Duvan Zapata pason saktësisht për Josip Ilicic, i cili godet fortë nga brenda zonës. Portieri i United, David De Gea në tentativë për ta larguar […]

Read More

Shpëtohet përsëri në sekondën e fundit nga Ronaldo, ja fjalët e Solskjaer për madhësinë e ‘Bishës’

11/03/2021

Ole Gunnar Solskjaer, trajneri i Manchester United, foli për Sky Sport pak minuta para ndeshjes kundër Atalantës. “Ne ishim shumë të kënaqur me performancën kundër Tottenham, Bailly është një zëvendësues i denjë për Lindelof dhe ne presim që të jemi në gjendje të mbajmë portën e pastër edhe këtë mbrëmje”, tha fillimisht ai. “Ronaldo është […]

Read More

Pas barazimit me Man United, Gasperini komenton ndeshjen me fjalë të mëdha për Cristiano Ronaldo

11/03/2021

Trajneri i La Dea pas barazimit në fund të ndeshjes ndaj United tha: “Jemi me fat që të varemi nga rezultatet tona”. Atalanta për pak nuk mori fitoren pasi një super Cristiano Ronaldo i doli përsëri përpara, por në stadiumin Gewiss në Bergamo kishte vetëm duartrokitje për Nerazzurrët, përcjell 24shi. Një gol nga Iliçiç, më […]

Read More

VIDEO/ RONALDOOOOOOO! Çfarë lojtari, në frymën e fundit me këtë super gol sjell barazimin për United

11/03/2021

Atalanta dhe Man United kanë dhuruar spektakël duke barazuar 2-2. Anglezët shënuan 2 herë me Ronaldon, ndërsa për Atalantën realizuan dy sulmuesit Ilicic dhe Zapata. Pas 4 javësh, United kryeson me 7 pikë, ndërsa Atalanta është e treta me 5 pikë. VIDEO KËTU VIDEO KËTU

Read More

Pas performancës legjendare, Ronaldo drridh me këtë deklaratë pas barazimit me Atalanta

11/03/2021

Fjalët e Ronaldos pas dy golave të shënuar sonte. Cristiano Ronaldo është shpëtimtari i Manchester Unitedit sërish. Portugezi shënoi dy gola për të barazuar 2:2 ndaj Atalantas. Golin e parë e realizoi në minutat shtesë të pjesës së parë, kurse të dytin në minutat shtesë të pjesës së dytë. Pas ndeshjes, Ronaldo tha se ndihet […]

Read More

VIDEO/ BISHAAAAA! Është i hatashëm ky njeri… Shikoni asistimin e çmendur + super golin e Ronaldos

11/02/2021

Manchester United barazon rezultatin ndaj Atalantës në minutën e fundit shtesë. Autor i golit ishte Cristiano Ronaldo Pjesa e parë ka përfunduar me rezultat 1-1. VIDEO KËTU

Read More

‘Largohet nga Xhelozia’ Ylli 30 Milionësh i Real Madrid drejt Juventusit

11/02/2021

Largohet nga ‘xhelozia’: Ylli i Real Madrid në Serie A. Një skuadër e madhe italiane mund të përfitojë shumë në merkaton e janarit për shkak të ‘xhelozisë’ që po mbizotëron tek skuadra e Real Madrid. Bëhet fjalë për Marco Asension i cili vetëm po shikon formën e shkëlqyer që është duke kaluar Vinicius Jr. El […]

Read More

Trajneri i ri i Tottenham Conte, u tregon partnerëve të lojtarëve se si duhet të bëjnë sex me yjet e tij

11/02/2021

Antonio Conte do të hyjë në Tottenham me ide të shumta dhe jo të orientuara vetëm në taktika. Trajneri italian, i cili do të nënshkruajë një kontratë deri në vitin 2023 si zëvendësues i Nuno Espirito Santo, është plot mençuri dhe në të kaluarën u ka dhënë lojtarëve të tij këshilla për aktivitetet e tyre […]

Read More

Messi i dëshpruar, zbulon ish-shokun e Barcelonës “Tradhëtar” i cili e tradhëtoi para se argjentinasi të largohej te PSG

11/02/2021

Gati tre muaj që kur i ktheu shpinën klubit të tij të fëmijërisë prej më shumë se dy dekadash, Lionel Messi theu heshtjen e tij për një sërë temash si largimi i tij nga FC Barcelona te PSG në një intervistë për SPORT . Duke zbuluar se do të dëshironte që një ditë të kthehej […]

Read More

Tottenham po e drridh merkaton e janarit, transferimi i parë i Contes është super ylli i Interit

11/02/2021

Trajneri Antonio Conte do e bëjë prioritet transferimin e mbrojtësit të Interit, Stefan de Vrij te Tottenham. Tekniku italian pas disa orëve pritet zyrtarisht të marrë drejtimin e Spurs si pasuesi i Nuno Espirto Santos, transmeton lajmi.net. Conte që ka pasur sukses në klubet si Juventus, Chelsea dhe Inter do duhet të pres deri në […]

Read More