VIDEO / Mendy “ala Zidane”, arriti t’i kalonte lojtarët e Barcelonës në stilin e Zidanes

Sports

Real Madridi ka mundur Barcelonën në gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës të mërkurën mbrëma, transmeton 24 sport.

Ndërsa El Clasico nuk ka më cilësitë e Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit, ka ende shumë cilësi të yjeve aktual dhe ato u shfaqën atë natë në Arabinë Saudite.

Los Blancos fituan 3-2 ndaj Blaugranasve, por një nga momentet e spikatura në fakt nuk kishte të bënte me asnjë nga golat pasi Ferland Mendy tërhoqi vëmendjen në një mënyrë të papritur.

Kjo për shkak se francezi shumë i talentuar tregoi edhe më shumë gjakftohtësi në zonën e rreptësisë ndërsa tentonte të largonte topin në mënyrë të saktë.

26-vjeçari dëshmoi se është i ftohtë edhe në momentet kritike, duke kaluar dy lojtarë të Barcelonës, përpara se ta mbyllte atë kalim me një ruletë, pavarësisht se ishte vetëm disa metra larg portës së tij.

Natyrisht se kjo lëvizje u bë virale në rrjetet sociale, duke e krahasuar Mendyn me Zinedine Zidanen. /24sportshqip.com

Ylli i Inter drejt largimit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *