Ky është vendimi për Granit Xhakën!

Sports

Liverpooli dhe Arsenali do të luajnë ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës Carabao sonte në Anfield, transmeton 24 sport.

Sipas orarit të planifikuar, sonte duhej të zhvillohej ndeshja e dytë e gjysmëfinales, megjithatë ndeshja e planifikuar për javën e kaluar u shty për arsye se disa nga lojtarë të Liverpoolit dolën me Covid.

Në përballjen e sotme në Anfield, Arsenali do të jetë me disa mungesa të mëdha por lajm i mirë për “Gunners” është rikthimi i Xhakës në skuadër, por edhe te Liverpooli mungojnë të tillë si Sadio Mane e Mohamed Salah të cilët janë të angazhuar me kombëtaret e tyre në Kupën e Afrikës./24sportshqip.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *