Prioriteti është Kylian Mbappe, por Real Madrid do të tentojë edhe Erling Haaland

Sports

Sipas “Sport”, Florentino Perez tashmë ka nisur kontaktet me Mino Raiolan, agjentin e sulmuesit norvegjez, i cili ka marrë oferta edhe nga klube të tjera: Barcelona, ​​Manchester City, Manchester United, Chelsea dhe Liverpool, transmeton 24 sport.

Dhe PSG gjithashtu mund të shtohet në këtë listë, nëse humbet Mbappe.

Gazeta katalanase shpjegon se vullneti i Los Blancos do të ishte që fillimisht të merrnin yllin francez dhe më pas të përplaseshin me ish-lojtarine Salzburgut. Megjithatë Haaland do të preferonte të shkonte në një klub ku do të ishte ylli i padiskutueshëm i skuadrës./24sportshqip.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *