Luka Modric dërgon mesazh të qartë për të ardhmen e tij në Real Madrid pas fitores së Superkupës së Spanjës

Sports

Luka Modric e ka bërë absolutisht të qartë se dëshiron të qëndrojë në Real Madrid përtej këtij sezoni dhe pret që të arrihet një kontratë e re, pasi bëri një paraqitje të shkëlqyer në fitoren e Superkupës së Spanjës të dielën mbrëma, transmeton 24 sport.

36-vjeçari shënoi golin e hapjes në një fitore 2-0 ndaj Athletic Bilbao, duke fituar çmimin e Lojtarit më të Vlefshëm në këtë proces. Ai mbetet një figurë jashtëzakonisht me ndikim te Reali, duke bërë 14 paraqitje në La Liga deri më tani këtë sezon, të cilat të gjitha kanë qenë në formacionin fillestar.

Megjithatë, e ardhmja e tij ka qenë e paqartë, pasi kontrata e tij përfundon në verë dhe ende nuk është rënë dakord për vazhdim. Ish-ylli i Tottenhamit është lidhur me një rikthim në Premierligë me Manchester Cityn, por ai tani e ka bërë të qartë se dëshiron të qëndrojë në Saniago Bernabeu dhe është i sigurt se mund të arrijë një marrëveshje me klubin. “Nuk ka asgjë më të mirë për mua sesa të jem lojtar i Real Madridit”, tha ai. “Nuk po mendoj për rinovimin tani. Klubi e di se çfarë dua. Ne me siguri do të arrijmë marrëveshjen së shpejti.’/24sportshqip.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *