Bëhuni gati, po ndodh shkëmbimi spektakolar mes gjigantëve Spanjoll dhe Francez

Sports

Paris Saint-Germain po përgatitet për jetën pa Kylian Mbappe teksa ai hyn në gjashtë muajt e fundit të kontratës së tij.

Si rrjedhojë e kësaj, ata po planifikojnë një lëvizje për Ousmane Dembele nëse ai nuk bie dakord për një zgjatje në Camp Nou, sipas ‘Le 10 Sport’.

Ylli i Barcelonës, karriera e të cilit është përfshirë nga lëndimet që kur mbërriti në Katalonjë, është rikthyer mirë në skuadër nën menaxherin e ri Xavi Hernandez.

Por pasi Blaugranët së fundmi siguruan firmën e Ferran Torres për një tarifë prej 55 milionë eurosh, përfaqësuesit e anësorit 24-vjeçar tani kërkojnë një rritje të madhe të pagës së tij.

Dhe PSG është gati të përfitojë. Ashtu si Barcelona, klubi i Ligue 1 po përjeton një pasiguri të ngjashme në kontratë me Mbappe, dhe me pak përparim të bërë në një marrëveshje të re, ata e shohin Dembelen si një pasardhës të mundshëm nëse janë në gjendje ta transferojnë atë si një transferim të lirë në verë. /Lajmi.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *