Vjen befasia e madhe nga Sterling për largimin e tij: Ambicjet e mia dhe të klubit nuk u përshtatën

Sports

Sulmuesi i Manchester Cityt, Raheem Sterling është hapur të flet për largimin nga Liverpool.

27-vjeçari ishte futbollist i “Reds” për pesë vite dhe kaloi te “Qytetarët” në vitin 2015, transmeton lajmi.net.

“Qytetarët” paguan 63.7 milionë euro për anglezin, por Sterling ka zbuluar se ishte i zhgënjyer si përfundoi aventura në “Anfield”.

“E thashë edhe atëherë, u ndjeva se ambiciet e mia dhe të Liverpoolit nuk përshtateshin. Mënyra si ndodhi ishte zhgënjimi i vetëm që kam nga ajo kohë”.“Kisha (kohë të mirë te Liverpool), në moshë të re, klubi investoi shumë për mua. Ka pasur një rol të madh në vitet e mia të adoleshencës, kështu që ata kanë pasur një rol masiv në jetën time. Është një klub që e mbaj shumë ngushtë, vajza ime ende jeton në Liverpool dhe kam shumë kohë për njerëzit atje”.

“Kur miqtë ose diçka pyesin se si është në Anfield, unë gjithmonë them nëse keni një ndeshje që ju pret kundër Manchester United ose Man City, thuajse dukej sikur tifozët dhe qyteti ju dhanë një superfuqi shtesë, duke ju bërë të ndiheni sikur mund ta bënit. gjerat qe nuk mendove se mund ti beje, kështu ndihesh. Është një stadium vërtet i veçantë”, deklaroi ai.

Sterling gjatë kohës sa ishte te Liverpool shënoi 23 gola dhe regjistroi 25 asistime në 129 paraqitje për klubin, por nuk arriti të fitojë trofe./Lajmi.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *