Sapo erdhi në Angli, por Conte habit të gjithë, tani po flet për rikthimin në Serie A

Sports

Trajneri i Tottenham, Antonio Conte është i kënaqur me rezultatet e Interit këtë sezon dhe refuzon të përjashtojë një rikthim në Serie A.
Strategu u largua nga Nerazzurët në verë pasi fitoi titullin e Serie A në 2020-21. Ishte Scudetto i parë në 11 vjet për klubin.

Conte, një ish-mesfushor dhe trajner i Juventusit, i dha fund dominimit vendas të Zonjës së Vjetër. Bianconerët nuk arritën të fitojnë titullin e tyre të dhjetë radhazi në Serie A, duke përfunduar sezonin e kaluar nën drejtimin e Andrea Pirlo në vendin e katër.
Simone Inzaghi zëvendësoi Conten në Inter dhe Nerazzurrët janë përshtatur shumë shpejt me jetën e tyre të re.

Gjigantët e Serie A janë kurorëzuar kampionë të dimrit pasi përfunduan Girone d’Andata në krye të tabelës me katër pikë epërsi ndaj rivalëve të qytetit, Milanit.

Conte ende e shikon Interin dhe refuzon të përjashtojë një rikthim në Serie A në të ardhmen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *