Ngjashmëri e ‘frikshme’, zbulohet sozia e Lionel Messit

Sports

Leo Messi mund të mos ketë një të ngjashëm në fushën e lojës, por jashtë saj gjërat ndryshojnë.
Fansat e argjentinasit dhe përdoruesit e rrjeteve sociale kanë mbetur pa fjalë nga ngjashmëria e futbollistit me me Yonathan Freund, një mjek i njohur i urgjencës dhe i rregullt në tubimet sociale në Francë.

Pa shkuar më tej, komentet për ngjashmërinë e madhe mes argjentinasit dhe doktorit kanë mbushur “Twitter”-in.
Aq e madhe është ngjashmëria saqë shumë kanë bërë shaka me faktin se Leo Messi nuk mund të fliste gjuhën katalanase gjatë gjithë viteve që ishte në Barcelonë dhe në vetëm pak muaj në Paris ai tashmë arriti të mësonte aq mirë frëngjisht.

Kujtojmë që pak ditë më parë Messi ia doli të thyente rekordin e legjendës Pele me 758 gola të shënuar në karrierën e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *