E pabesueshme, 3 gola në 10 minuta, Guardiola bëhet për ujë të ftohtë, si erdhi deri te kjo dhe çka ka për të thënë

Sports

Boxing Day duket se nuk do të jetë kurrë një ditë si të tjerat, pasi surprizat janë gjithmonë aty… Ashtu si sot u duk se Manchester City do ta kishte super të lehtë ndaj Leicester duke shënuar në 22 minuta 3 gola dhe më pas me 4-0 thuajse vulosur ndeshjen…

Por, ndodhi e pabesueshme në pjesën e dytë, ku në harkun kohor të 10 minutave “Dhelprat” shënuan 3 herë me anë të Maddison, Lokman dhe Iheanachon duke shkuar në 4-3…

Më pas, skuadra e Guardiola do të shënonte golin e 5-3 (Laporte) për të qenë pak më e qetë në një ndeshje që ende nuk ka mbaruar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *