VIDEO/ A e patë? Gafa e pabesueshme e De Gea-s, ja se çfarë goli shënoi Atalanta

Atalanta kaloi në avantazh në minutën e 12-të të ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Manchester United, falë gafës së rëndë të portierit të Djajve të Kuq, David De Gee.

Duvan Zapata pason saktësisht për Josip Ilicic, i cili godet fortë nga brenda zonës. Portieri i United, David De Gea në tentativë për ta larguar topin, e dërgoi atë gabimisht në rrjetë.

Gjyqtarët në sallën e VAR-it më pas diskutuan për gati një minutë nëse do të quanin golin dhe në fund arbitri kryesor Slavko Vincic tregoi me gisht qendrën për festën e madhe në tribunat e stadiumit në Bergamo.

VIDEO KËTU

شیئر کریں

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *