Shpëtohet përsëri në sekondën e fundit nga Ronaldo, ja fjalët e Solskjaer për madhësinë e ‘Bishës’

Ole Gunnar Solskjaer, trajneri i Manchester United, foli për Sky Sport pak minuta para ndeshjes kundër Atalantës.

“Ne ishim shumë të kënaqur me performancën kundër Tottenham, Bailly është një zëvendësues i denjë për Lindelof dhe ne presim që të jemi në gjendje të mbajmë portën e pastër edhe këtë mbrëmje”, tha fillimisht ai.

“Ronaldo është një lojtar fantastik, ai ka pasur një ndikim të madh në ekip dhe është një lider në dhomat e zhveshjes: të gjithë e shikojnë me admirim, rikthimi i tij në United ka qenë shumë pozitiv duke pasur parasysh se ai erdhi në shtator dhe ai ka shënuar 7 gola tashmë. Ne duhet të fitojmë, shpresojmë që të jetë një ndeshje e ngjashme me atë të ndeshjes së parë.”

Kalimi i Conte tek Tottenham: “Conte ka treguar tashmë se është një trajner fitues, e kam takuar për herë të fundit në Angli gjatë një darke me Ferguson. Ai do t’i sjellë shumë Tottenham”, përfundoi ai

شیئر کریں

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *