Nga Franca lëshojnë ‘bombën’, PSG po e ndërpren kontratën me Sergio Ramos

Sports

Katër muaj pasi u bashkua me Paris Saint-Germain në një transferim të lirë, Sergio Ramos nuk ka bërë ende debutimin e tij zyrtar për klubin e Ligue 1. Situata është aq e keqe sa ata nuk po përjashtojnë mundësinë e ndarjes me ish-kapitenin e Real Madridit.

Ramos ka mbetur jashtë fushës për shkak të një dëmtimi, i cili nuk e ka lënë të luajë atë në një lojë zyrtare që nga 5 maji, në 2-0 të Real Madridit në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales së Champions League kundër Chelsea, përcjell 24shi.

Sipas Le Parisien, PSG nuk beson se lirimi i lojtarit është më një skenar i pamundur.

Megjithatë, për të ndërprerë kontratën e Ramos, PSG do të duhet të arrijë një marrëveshje me qendërmbrojtësin spanjoll, marrëveshja aktuale e të cilit me skuadrën franceze është deri në vitin 2023.

Çfarë ka thënë PSG për Ramos?

Për sa i përket asaj që PSG ka thënë zyrtarisht për lojtarin, mesazhi ka qenë gjithmonë optimist. Ata gjithmonë kanë thënë se shpresojnë se ai mund të kthehet së shpejti.

“Ne e dimë se Ramos ka pasur një lëndim”, tha Leonardo pas fitores 2-1 të PSG ndaj Lille të premten.

“Shtypi spanjoll po luan lojra, ne të gjithë e dinim se ai kishte një problem. Ne e dimë se çfarë po ndodh këtu.”

Ramos është i masakruar në mediat franceze

Ndërsa klubi ka thënë se ata janë të durueshëm me lojtarin, tifozët dhe mediat po ngopen me situatën. Përveç këtij raporti nga Le Parisien, kishte edhe një mini tallje nga L’Equipe për situatën e Ramos dhe sesi ai ka qenë si një fantazmë në objektin stërvitor./24sport

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *