Rudiger refuzon kontratën me Chelsean, opsioni kryesor është Real Madrid

Mbrojtësi i Chelseat , Antonio Rudiger thuhet se është shfaqur si objektivi kryesor i transferimit të Real Madrid për merkaton e janarit.

Mbrojtësi gjerman është jashtë kontratës me Blutë verën e ardhshme pasi refuzoi një marrëveshje të re me vlerë rreth 125,000 £ në javë.

Prandaj, Real Madridi e ka bërë Rudigerin ‘Prioriteti numër 1’ i tyre për vitin e ardhshëm pasi ata besojnë se ai është i aftë të mbushë zbrazëtinë e lënë nga largimet e Raphael Varane dhe Sergio Ramos.

Sipas gazetës spanjolle Marca , Real Madrid është i etur për të nënshkruar me Rudiger në një transferim falas këtë dimër.

Besohet se gjigantët e LaLiga do të fillojnë negociatat me mbrojtësin e Chelsea në janar.

Carlo Ancelotti shpreson se Rudiger mund të mbushë zbrazëtinë e lënë nga Ramos – i cili u bashkua me Paris Saint -Germain në një transferim falas këtë verë – dhe Varane – i cili nënshkroi për Manchester United

شیئر کریں

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *