Punë e kryer, pas shkarkimit të trajnerit Steve Bruce, Newcastle i habit të gjithë me trajnerin e ri

Newcastle United para pak orëve konfirmoi ndërprerjen e bashkëpunimit me Steve Bruce.

Me ardhjen e sheikëve në krye të klubit priten ndryshime të mëdha, derisa klubi anglez shkarkoi Bruce shkaku i rezultateve të dobëta, shkruan lajmi.net.

Ndërsa, eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano ka zbuluar disa emra që janë kandidatë për stolin e Newcastle.

“Paulo Fonseca dhe Lucien Favre janë opsione për listën e Newcastle në pozitën e trajnerit. Nuk ka bisedime me Antonio Conte për momentin. Fonseca i hapur për të diskutuar.

Para disa ditëve bisedimet nisën me Fonseca. Favre është në pritje gjithashtu. Asgjë nuk është arritur. Gara ende e hapur”, shkroi ai.

Raportet e fundit japin Paulo Fonsecën si kanditat kryesor për të marr pankinën bardhë e zi.

شیئر کریں

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *