PO NDODH ÇMENDURIA, Roberto Carlos trajneri i ri i Kosovës?

Pas shkarkimit të trajnerit Challandes, kombëtarja e Kosovës mbeti pa trajner, tani sipas njoftimeve në media, braziliani Roberto Carlos mund të ulet në stolin e kombëtarës tonë.

Negociatat janë duke u zhvilluar, dhe kjo do të ishte puna e parë e Carlos pas një pushimi gjashtëvjeçar. Herën e fundit e Carlos ishte në Delhi Dinamos nga India në 2015, përcjell 24shi.

Shumë tifozë në Kosovë nuk duken shumë entuziastë sepse ata mendojnë se Carlos, pavarësisht se sa i madh është emri i futbollit, nuk ka përvojë të madhe si trajner.

Carlos fitoi famë si lojtar i Real Madridit ku luajti 370 ndeshje dhe shënoi 47 gola./24sport

شیئر کریں

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *