Mbappe-Pogba, kjo do të jetë dhurata e Perez për tifozët e Real Madrid

Mediat në Spanjë besojnë se Real Madrid është i bindur se në verën e 2022 do të arrijë të transferojë dy yjet e futbollit francez me koston Zero.

Mbappe dhe Pogba jan në fundin e kontratë së tyre në klubet respektove dhe deri tani nuk kanë pranuar të rinovojnë kontratën.

Duke folur në fillim të këtij muaji për situatën e tij në PSG , Mbappe tha për RMC Sport : “Unë kërkova të largohesha, sepse nga momenti kur nuk doja të zgjasja [kontratën time], doja që klubi të merrte një tarifë transferimi në mënyrë që ata të mund të sillnin në një zëvendësim cilësor.

“Ky klub më ka dhënë shumë, unë kam qenë gjithmonë i lumtur – katër vitet që kam kaluar këtu – dhe ende jam.

“E thashë mjaft herët në mënyrë që klubi të reagojë.

شیئر کریں

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *