Ky njeri është një ‘Alien’ arrin edhe një rekord të madh të Premier League

Sports

Cristiano Ronaldo në rolin e Didier Drogba.

Sulmuesi portugez ishte protagonist i ndeshjes së Manchester United ndaj Tottenhamit, duke shënuar një gol dhe një asistim për Cavanin. Rezultati final 3-0 me golat edhe të Rashfordit, por është, siç ndodh shpesh, CR7 që të ngjitet në skenë dhe arrin një rekord,përcjell ORAinfo.

Siç shkruan edhe ESPN, në fakt, ish-sulmuesi i Real Madridit dhe Juventusit ka thyer një rekord që mbahej nga ish-sulmuesi i Brendshëm, Drogba. Cristiano Ronaldo, 36 vjeç e 267 ditë, u bë si ish-Chelsea, lojtari më i vjetër që ka shënuar gol dhe asistuar në të njëjtën ndeshje të Premier League.

Më tej kurioziteti, të dy kampionët shënuan dhe dhanë një pasim fitues ndaj Tottenhamit. Drogba në 2014 dhe CR7, pikërisht në sfidën e luajtur dje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *