Biznesi i Janarit, Real Madrid dhe Juventus po planifikojnë shkëmbimin bombastik të këtyre yjeve

Mediat italiane raportojnë se Real Madrid dhe Juventus mund të bien dakord për një shkëmbim të madh në merkaton e dimrit.

Ancelotti është i interesuar të sjellë mesfushorin francez Adrian Rabio, i cili është në rrugëdalje nga Juventus, në ekipin e tij.

Allegri hapi derën e daljes për Rabio, dhe Ancelotti e njeh atë shumë mirë dhe mendon se ai do të përshtatej në mënyrë ideale në stilin e tij të lojës.

Nga ana tjetër, Juventusi është i interesuar për Dani Sebalios dhe është gati të pranojë ofertën për shkëmbimin e lojtarëve.

Sebalios po shërohet nga dëmtimi dhe nuk ka luajtur asnjë minutë këtë sezon, por ka luajtur mirë në huazim te Arsenali për dy sezonet e fundit.

شیئر کریں

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *