Agjenti i Pilos lëshon BOMBËN! Negociatat me Barcelonën mund të fillojnë sëshpjeti

Agjenti i Andrea Pirlo këmbëngul se trajneri “bëri maksimumin që mundi” me Juventusin, por lë të kuptohet se “së shpejti mund të ketë” negociata me Barcelonën.

Trajneri fillimisht u emërua si trajner i Juventus U-23, me një ekip që luan në Serie C, por brenda pak ditësh u promovua në rolin e lartë për të zëvendësuar Maurizio Sarrin.

Ai zgjati vetëm një sezon në klub, duke fituar Kupën e Italisë dhe Superkupën Italiane, ndërsa klubi arriti vendin e katërt në Serie A, përcjell 24shi.

“Sipas mendimit tim, ai bëri maksimumin që mundi, veçanërisht pasi ishte viti i tij i parë në stol,” tha agjenti Tullio Tinti për Tuttomercatoweb.

Ka pasur raporte që lidhin 42-vjeçarin Pirlo me një punë tjetër të madhe, pasi Barcelona duket se është në prag të shkarkimit të Ronald Koeman pas një fillimi katastrofik të fushatës së tyre.

“Nuk ka negociata për momentin, por kush e di, së shpejti mund të ketë disa bisedime,” ishte përgjigja e Tinti.

Edhe pse një lojtar i madh dhe fitues i Kupës së Botës me Italinë në 2006, Pirlo nuk ka përvojë stërvitore përveç atij sezoni me Juventusin.

Ai kishte 52 ndeshje konkurruese me Bianconerët, duke mbikëqyrur 34 fitore, 10 barazime dhe tetë humbje në të gjitha garat.

Skuadra e tij shënoi 108 gola dhe pësoi vetëm 50.

Pirlo u tërhoq nga karriera e tij futbollistike në janar 2018, pasi kishte përfaqësuar NYCFC, Juventus, Milan, Inter, Brescia dhe Reggina./24sport

شیئر کریں

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *