Day: October 14, 2021

Ish drejtori sportiv i Real Madrid zbulon si CR7 ia ndryshoi karrierën Benzemas vetëm me një këshillë

10/14/2021

Jorge Valdano ishte duke dhënë një intervistë për “La Galerna”, ku zbuloi këshillën çelës që Cristiano Ronaldo ia dha Karim Benzemas sa ishin bashkëlojtarë te Real Madrid. Benzema ishte pjesë e treshes së frikshme BBC, bashkë me Cristiano dhe Gareth Bale, por kur portugezi u largua, çdo gjë ndryshoi, transmeton lajmi.net Francezi kalon shumicën e […]

Read More

BOMBASTIKE! E kërkon Barcelona? Sterling i ‘shashtris’ tifozët Blaugrana me këtë deklaratë

10/14/2021

Raheem Sterling pranon se është “i hapur” për një transferim larg nga Manchester City. Sterling ka kaluar gjashtë vitet e fundit të karrierës së tij në librat e Man City, duke fituar tre tituj të Premier League, përcjell 24shi Barcelona është lidhur me sulmuesin anglez, i cili thotë se ai “do të ishte i hapur” […]

Read More

Super agjenti: Topi i Artë ka vetëm një emër: “Cristiano Ronaldo, askush nuk e meriton më shumë”

10/14/2021

Agjenti i famshëm, Jorge Mendes ka treguar disa nga arsye pse Cristiano Ronaldo e meriton Topin e Artë. Portugezi është duke shkëlqyer te Manchester United dhe Kombëtarja e Portugalisë, por nuk e kishte të njëjtin sukses me Juventusin, transmeton lajmi.net. Agjenti i tij, Mendes ka numëruar disa fakte, pse Ronaldo e meriton Topin e Artë. […]

Read More

Nuk dha asgjë për klubin, Hazard drejt largimit për tu transferuar aty ku se priti askush?

10/14/2021

Situata e Eden Hazard në kryeqytetin spanjoll po ndërlikohet gjithnjë e më shumë. Lëndimet dhe paraqitja e tij e dobët në momentet e vështira në Real Madrid e kanë bërë atë, për shumë njerëz, një nga nënshkrimet më të këqija në historinë e klubit, përcjell ORAinfo. Ai kurrë nuk u bë ylli i klubit pas […]

Read More

Punë e kryer? Sheikët kanë vendosur… Ky do të jetë trajneri i ri i gjigandit të ri Evropian Newcastle United

10/14/2021

Është Frank Lampard në pole-position për të marrë drejtimin e Newcastle United. Ish-trajneri i Chelsea-t është objektivi i parë i pronarëve të rinj arabë të cilët shikojnë edhe te Antonio Conte një alternativë shumë të vlefshme. Steve Bruce i ka të numëruara ditët në stolin e qymyrxhinjve dhe sipas bookmakers-ave anglezë Lampard ka koeficientin më […]

Read More

Fenomeni Ronaldo nuk ka dyshime “Ende po e diskutoni? Ky lojtar meriton Topin e Artë”

10/14/2021

Një legjendë e Real Madridit që flet për një legjendë tjetër të Real Madridit. Para KB9, kishte R9. Sot në krye të Real Valladolid, Ronaldo Luis Nazário de Lima është shumë më tepër sesa thjesht një president klubi, përcjell ORAinfo. I njohur për karrierën e tij të shquar të futbollit në ekipin e PSV, FC […]

Read More

Superkompjuteri nuk ka dyshime, parashikon fituesin e Premierligës, do të habiteni cilin vend zë Man City

10/14/2021

Një superkompjuter ka parashikuar fituesin e Premierligës për këtë edicion. Plotë katër skuadra të mëdha janë duke garuar për titullin e Premierligës këtë sezon, si Liverpool, Chelsea, Manchester City dhe Manchester United, transmeton lajmi.net. Superkompjuteri ka bërë një parashikim të papritshëm duke e shpallur Chelsean kampion me 99 pikë, vetëm një humbje. Pas tyre renditen […]

Read More

Ancelotti në telashe, para ndeshjes së rradhës Realit i dëmtohet mbrojtësi

10/14/2021

Lajme jo të mira për Ancelotti-n dhe Realin e Madridit, pasi mbrojtësi Eder Militao është dëmtuar në ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës “Katar2022” me Brazilin. Në ndeshjen e 10 tetorit, në transfertën e Kolumbisë, mbrojtësi brazilian la fushën e lojës në minutën e 72-të, me idenë e një dëmtimi të lehtë, por ekzaminimet mjekësore […]

Read More

Pse Jorginho e jo Messi ose dikush tjetër e meriton ‘Topin e artë’ të vitit 2021

10/14/2021

Kur lista e ngushtë për kandidatët për Topin e Artë të këtij viti u zbulua javën e kaluar, shumë tifozë, me të drejtë, u tronditën dhe u tmerruan që emri i Federico Chiesa ishte lënë jashtë. Sidoqoftë, edhe nëse anësori i Juventusit dhe Italisë do të ishte përfshirë në listën e 30 lojtarëve, ai është […]

Read More

Bye, Bye Real Madrid, Marcelo befason tërë botën me klubin e ri

10/14/2021

Afron ndarja Marcelo-Real Madrid Marcelo Viera do të përfundojë kontratën e tij me Real Madridin në fund të këtij sezoni, e duket se rinovimi i saj nuk është në plan. Edhe pse shumë klube janë të interesuara për transferimin e mbrojtësit Brazilian, tani në kokën e futbollistit është vetëm një mundësi, të kthehet në vendin […]

Read More