Day: October 13, 2021

Joao Felix nuk është i kënaqur te Atletico Madrid, lojtari drejt transferimit te skuadra që nuk e kishte pritur askush

10/13/2021

Skuadra e Liverpool ka shprehur interesim për sulmuesin e Atletico Madrid, Joao Felix, transmeton Indeksonline. The Reds janë gati të ofrojnë 68 milionë funta për portugezin, i cili është paraqitur vetëm në tri ndeshje për kampionët e La Ligas këtë edicion. Atletico e transferoi sulmuesin nga Benfica për 113 milionë euro vetëm dy vite më […]

Read More

SUPER RENDITJA/ 10 futbollistët më të pasur në botë.. Më i pasuri nuk është as Messi as CR7

10/13/2021

Kjo është renditja e 10 futbollistëve më të pasur momentalisht në botën e futbollit: 10. Eden Hazard – Shuma Neto $100milion Lojtari i Chelsea dhe Real Madrid, është futbollisti i dhjetë nga më të pasurit në botë për vitin 2021, me nje shumë të deklaruar neto prej $100 milion. 9. Mesut Ozil – Shuma Neto […]

Read More

Para ‘El Clasicos’ kundër Barcelonës, trajneri i Real Madrid Ancelotti mer një lajm shumë të keq

10/13/2021

Gjiganti spanjollë sapo ka marrë një lajm të ‘hidhur’. Eder Militao ishte në grumbullim me Kombëtren e Brazilit në kualifikimet e Kupës së Botës, transmeton lajmi.net. Futbollisti është diagnostifikuar me një dëmtim të kofshës dhe është larguar nga grumbullimi. Ende nuk dihet sa do të mbetet jashtë fushave Militao, por është në dyshim për dy […]

Read More

E pabesueshme, Pas fitores minimale në Tiranë, Lewandowski provokon shqiptarët me këtë deklaratë

10/13/2021

Mbrëmjen e kaluar Polonia e Robert Lewandowskit fitoi në Shqipëri me rezultatin minimal 1-0 duke na hequr mundësinë për PlayOff. Duke folur për mediat polake, Lewandowski tha se pavarësisht ndeshjes së vështirë dhe situatave të krijuara fitorja është e tyre bashkë me vendin e dytë. Polaku tha më tej se ai e dinte që gjyqtari […]

Read More

E BUJSHME! Shkroi historinë më Shqipërinë, tani De Biasin drejt pankinës së Kosovës!?

10/13/2021

Kosova vendosi të ndërpresë rrugët me trajnerin Bernard Challandes, pas më shumë se tre vitesh e gjysmë dhe nga dita e sotme drejtuesit e Federatës së Futbollit atje janë vënë në lëvizje për të gjetur pasuesin e 70-vjeçarit zviceran. Ndonëse është ende herët për të folur për emra konkretë, një ndër ata që po lakohet […]

Read More

Tifozja polake kundër kritikave: Nuk u ndjeva në rrezik, shqiptarët reaguan me buzëqeshje ndaj meje

10/13/2021

Ngjarjet në ndeshjen Shqipëri-Poloni, për fat të keq, kanë bërë xhiron e botës dhe janë trumbetuar si skena të rënda që nuk duhet të përsëriten më. E ndërsa pritet vendimi i FIFA-s për ngjarjen në fjalë, në mediat polake është trumbetuar si një akt i pashembullt dhune. Por pikërisht një tifozë polake, e pranishme në […]

Read More

Real Madrid e bindur për transferimin e dyshes Bombastike të francës

10/13/2021

“Los Blancos” duan të krijojnë një skuadër kompetitive pasi synojnë të luftojnë për të gjitha trofetë edicionin e ardhshëm. Real Madrid qysh tani ka filluar të mendojë për merkaton e ardhshme të verës ku pritet të jenë shumë aktiv në tregun e transferimeve, transmeton lajmi.net. Madrilenët kanë shpenzuar shumë pak në merkato viteve të fundit […]

Read More

Real Madrid nuk heqë dorë nga ylli i Man Utd

10/13/2021

Raportet në mediat spanjolle sugjerojnë se Real Madrid po e shikon edhe një herë Paul Pogban, pasi kontrata e 28-vjeçarit skandon me Manchester United verën e ardhshme. AS pretendon se Real ka hetuar synimet e mesfushorit për disa javë, dhe performanca e tij në finalet e Ligës së Kombeve këtë javë vetëm sa e ka […]

Read More

Në janar Haaland nis bisedimet më këtë skuadër

10/13/2021

Bisedimet e transferimit midis Manchester City dhe sulmuesit të Borussia Dortmund, Erling Haaland janë vendosur të fillojnë në janar thotë The Times. Agjenti i 21-vjeçarit, Mino Raiola është i etur për negociatat që të fillojnë kur të hapet dritarja e transferimeve, me Cityn që konsiderohet si pararendës në garën për të nënshkruar me norvegjezin,përcjell ORAinfo. […]

Read More

Agjenti i Pilos lëshon BOMBËN! Negociatat me Barcelonën mund të fillojnë sëshpjeti

10/13/2021

Agjenti i Andrea Pirlo këmbëngul se trajneri “bëri maksimumin që mundi” me Juventusin, por lë të kuptohet se “së shpejti mund të ketë” negociata me Barcelonën. Trajneri fillimisht u emërua si trajner i Juventus U-23, me një ekip që luan në Serie C, por brenda pak ditësh u promovua në rolin e lartë për të […]

Read More