Trajneri i Atletico Madrid bë, Diego Simeone bën surprizën dhe del hapur komentoi situatën mes Barcelonës dhe Lionel Messit.

Messi ka qenë pa kontratë që nga 1 korriku, dhe Simeone beson se nëse argjentinasi largohet, La Liga do të jetë humbësi më i madh.

“La Liga duhet të mbajë më të mirin. Do të ishte bukur nëse Messi qëndron në kampionat. Ne tashmë e kemi humbur Cristiano Ronaldon. Shpresoj se mund ta shijojmë akoma lojën e Leos në këtë kampionat. “Barcelona duhet të bëjë gjithçka për të mbajtur Messin, ai duhet të luajë aty”, tha Simeone./24sport