Booom! Mbappe shkakton ‘tërmet’ te Real Madrid, i jep Perezit kushtin e papritur për të nënshkruar

11/03/2021

Janë të paktë futbollistët që kanë fituar një Kupë Bote pa i mbushur 20 vjeç. Edhe më të paktë ata që kanë luajtur një rol vendimtar në rrugën e skuadrës së tij drejt titullit që përfaqëson kulmin në karrierën ndërkombëtare të çdo futbollisti. Tashmë ky trofe është në palmaresin e Kylian Mbappesë. Ylli francez pas […]

Read More

VIKTIMA E PARË! Xavi merr vendimin si trajneri i Barçës, menjëherë largon super yllin e skudrës

11/03/2021

Barcelona shpreson ta shes, Philippe Coutinho te klubi anglez, Newcastle . Braziliani ishte pjesë e planeve të Ronald Koeman, pos pas shkarkimit, trajneri i përkohshëm Sergi Barjuan nuk i jep shanse. Në ndeshjen ndaj Alaves, Coutinho u fishkëllua nga tifozët dhe Barjuan tha: Kam biseduar me të gjithë dhe me Coutinhon. I thashë që gjithashtu […]

Read More

Trajneri i Atalantës zbulon bisedën ‘bombastike’ me Bishën pas ndeshjes

11/03/2021

Trajneri i Atalantës, Gian Piero Gasperini, ka zbuluar hollësi nga biseda që e kishte me Cristiano Ronaldo pas përfundimit të ndeshjes, në të cilën ylli portugez e shpëtoi nga humbja Manchester Unitedin. Ronaldo i shënoi dy gola për ta ndihmuar Unitedin ta nxjerrë një barazim vendimtar 2:2 të martën në Ligën e Kampionëve. Sulmuesi 36-vjeçar […]

Read More

VIDEO/ HAHAHA! E tërë bota e futbollit po qesh me Sergio Busquets për këtë arsye

11/03/2021

Futbollisti i Barcelonës, Sergio Busquets ka qenë shpesh në qendër të vëmendjes gjatë karrierës së tij për shkak të simulimeve të sikletshme. Busquets kishte një mendim budalla mbrëmë gjatë ndeshjes kundër Dynamo Kievit. Ai ra si një kositës dhe priste një faull, por kur nuk e mori, u ngrit menjëherë në këmbë sikur të mos […]

Read More

ARRIHET MARRËVESHJA! Ylli i madh i Milanit është transferimi i parë i Contes te Tottenhami

11/03/2021

Antonio Conte është promovuar dje zyrtarisht si trajnerin e ri të Tottenhamit dhe drejtuesit janë gati t’i plotësojnë të gjitha dëshirat e tij në merkato. Një nga dëshirat më të mëdha të Contes është mesfushori i Milanit, Frank Kessie, kontrata e të cilit skadon në fund të sezonit, përcjell 24shi. “Rosonerët” prej kohësh kanë negociuar […]

Read More

Lista e më të paguarve, ja trajnerët që marrin më së shumti para në Serie A

11/03/2021

Edhe pse Antonio Conte u largua nga Interi ndërsa ishte trajneri më i paguar në Serie A, shuma totale e pagave për trajnerët në Serinë A është rritur 5%. Më meritorët për këtë janë Massimiliano Allegri, i cili u rikthye në Juventus dhe Jose Mourinho, i cili u ul në stolin e Romës, përcjell 24shi. […]

Read More

Messi tregohet fer dhe i sinqertë: “Ja kush e meriton Topin e Artë këtë vit”

11/03/2021

Lionel Messi ka dhënë mendimin e tij të sinqertë për Topin e Artë të këtij viti, duke e cilësuar mundësinë e fitimit të çmimit për herë të shtatë si “të çmendur”. Pavarësisht se luajti në një skuadër të dobët të Barcelonës sezonin e kaluar, argjentinasi ende shënoi golat dhe më pas ishte kapiten i Argjentinës […]

Read More

VIDEO/ A e patë? Gafa e pabesueshme e De Gea-s, ja se çfarë goli shënoi Atalanta

11/03/2021

Atalanta kaloi në avantazh në minutën e 12-të të ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Manchester United, falë gafës së rëndë të portierit të Djajve të Kuq, David De Gee. Duvan Zapata pason saktësisht për Josip Ilicic, i cili godet fortë nga brenda zonës. Portieri i United, David De Gea në tentativë për ta larguar […]

Read More

Shpëtohet përsëri në sekondën e fundit nga Ronaldo, ja fjalët e Solskjaer për madhësinë e ‘Bishës’

11/03/2021

Ole Gunnar Solskjaer, trajneri i Manchester United, foli për Sky Sport pak minuta para ndeshjes kundër Atalantës. “Ne ishim shumë të kënaqur me performancën kundër Tottenham, Bailly është një zëvendësues i denjë për Lindelof dhe ne presim që të jemi në gjendje të mbajmë portën e pastër edhe këtë mbrëmje”, tha fillimisht ai. “Ronaldo është […]

Read More

Pas barazimit me Man United, Gasperini komenton ndeshjen me fjalë të mëdha për Cristiano Ronaldo

11/03/2021

Trajneri i La Dea pas barazimit në fund të ndeshjes ndaj United tha: “Jemi me fat që të varemi nga rezultatet tona”. Atalanta për pak nuk mori fitoren pasi një super Cristiano Ronaldo i doli përsëri përpara, por në stadiumin Gewiss në Bergamo kishte vetëm duartrokitje për Nerazzurrët, përcjell 24shi. Një gol nga Iliçiç, më […]

Read More